טפראות, חוף לגזירה וחוף הדרקון – מדרימים עד לסהרה המערבית

טפראות לוף לגזירה וחוף הדרקון משתייכים לחלק הדרומי והמדברי יותר של מרוקו. אזורים אלו הם פלא מיוחד ומראים שבאמת אין פינה במרוקו שאין לתייר מה לחפש בה.

ת.ז טפראות

טפראות (Tafraoute)

עיר יפה ומלאה בכפרים ברברים סביבה. היא כ – 3 שעות נסיעה מאגאדיר, כ – 5 שעות ממרקש וכ – 6 שעות מוארזאזאת . היא נמצאת בעמק אמלן (Amlen Valley). היא ידועה בזכות ההרים האדומים סביבה, הכפרים הברברים השכנים והאווירה המיוחדת. תיירים רבים מעידים שהמקומיים מאוד נחמדים גם.

מה עושים?

בעיקר מטיילים ועוצרים להנות מנוף המדהים, יוצאים לרכיבה על אופניים ופשוט נרגעים. לעיר יש כמה אטרקציות אייקוניות. תוכלו גם לראות עיזים מטפסים על עצים.

לינה בעיר

כובעו של נפוליאון (Le Châpeau de Napoléon)

הר שמשום מה הזכיר למישהו צורה של כובע ומאז זה שמו. הוא נמצא בעיר אגורד אואדד (Aguerd-Oudad). תוכלו להגיע לעיר ברכיבה על אופניים ולטפס על ההר ולהנות מנוף מיוחד.

גילופי עזים (Carved Gazelles)

טיול אופניים או ברגל של כ – 2 ק"מ ממרכז טפראות לטזקה (Tazzeka). גילופים באבן בצורת עיזים. גם שם בונוס נוסף הוא הנוף מסביב.

האבנים הכחולות (Pierres Bleues)

כ – 7 ק"מ דרומית לעיר תמצאו את עבודתו של האומן הבלגי ג'ין ורם (Jean Verame). הוא צבע אבנים באמצע המדבר בכחול, אדום וצהוב. התיירים חלוקים בדעותיהם בנוגע לצביעת האבנים אך המקומיים מחדשים כל שנה את הצבע.

עיזים מטפסים על עצים

מראה חמוד שילווה אתכם בדרכים. הם אוהבים לטפס על עץ הארגן ולאכול ממנו. את האגוזים שנופלים ממנו אוספים המקומיים ומכינים את שמן הארגן שהוא היקר בעולם ומפורסם בזכות סגולותיו.

חוף לגזירה (Legzira Beach)

נמצא כ – 3 שעות נסיעה מטפראות לחופה האטלנטי הדרומי של מרוקו. אחד החופים המיוחדים בעולם עם סלע טבעי אדום בצורת קשת. בעבר היו עוד קשתות כאלה אבל הן קרסו והחשש שגם זאת בדרך.

חוף הדרקון (Dragon Beach)

חוף חצי אי מדהים ביופיו הנמצא בסהרה המערבית. יש בו דיונות חול, שקט ויופי מדהים. העיניין הוא המרחק, הוא נמצא בדח'לה (Dakhla) כ – 14 שעות נסיעה מטפראות. אין ממש שום עיר במרוקו במרחק 500 ק"מ מדאח'לה והיא יותר קרובה כבר למאוריטניה.

לינה בעיר דאח'לה