אסילה (Asilah) – עיר האומנים בצפון החוף האטלנטי

אסילה, כיום עיירת חוף שקטה ובעבר מקום מחבוא לפיראטים ברברים. המיקום האסטרטגי שלה לכד בזמנו גם את ענייהם של הספרדים והפורטוגזים. השפעת הכיבוש הספרדי מאז עדיין מורגשת במסעדות רבות ובכך שמקומיים רבים דוברים את השפה. החופים המוזהבים והבתים הצבעוניים בה מושכים עליה תיירים רבים.

ת.ז אסילה

מה עושים שם?

 באסילה נהנים מהמדינה היפה, החופים והמבנים. לא מעט אומנים הפכו את המקום למגורי קבע.

לינה בעיר

מדינה (Medina)

כן, גם פה יש אחת ובהרבה ערים בממלכה. מדינה היא הלב של כל עיר מרוקאית. אבל מה מיוחד בא? היא מוקפת חומות אבן שנבנו ע"י הפורטוגזים  במאה ה – 15. אחת לשנה מתקיים בא פסטיבל אסילה בו מעטרים את הקירות בציורים צבעוניים. מהמבצר הדרום – מערבי  תזכו לנוף מדהים והמקום ממש מומלץ בשקיעה. עוד המלצה היא פשוט להיכנס משער אל קסבה ופשוט ללכת בין הסמטאות והבתים הלבנים המעוטרים בכחול.

ארמון דה ראייסולי (Palaise de Raisssouli)

היה ארמונו של ער ראייסולי (Er Raissouli) הפיראט. הוא נבנה ב 1909 והמקום עדות לאורח חיים המפואר אותו הוא ניהל. אחד המקומות האייקונים היא המרפסת הצופה לים. ממרפסת זו ראייסולי הכריח רוצחים מורשעים לקפוץ למותם מגובה 30 מ' אל הסלעים מתחת. למרבה הצער לא ניתן כמעט תמיד לבקר במקום, רק במהלך פסטיבל אסילה.

חופים

איך אם לא נדבר על החופים המדהימים של אסיליה. הפופולרי ביותר הוא R'milat Beach הידוע בתור פראדייס ביץ' (Paradise Beach) ונמצא כ – 7 ק"מ מהעיירה. אם אתם מחפשים חוף שקט יותר ופחות אנשים אז חוף ראדה יכול להיות בדיוק בשבילכם. חוף ראדה (Rada Beach) נמצא במרחק של כ- 22 ק"מ מהעיירה שמתוכם 7 ק"מ היא דרך אפר. אחד קרוב יותר ושקט גם הוא זה חוף סידי מג'אייט (Sidi Mghayet Beach). הוא נמצא כ – 15 ק"מ מאסילה ומתוכם 4 ק"מ דרך אפר (באמת חשבתם שזה יהיה קל?).