אסואירה(Essaouira) – רוח ותותחים

אסאוירה היא שילוב של חופים, היסטוריה ומסורת. המקום אף שימש כאתר צילום לסרטים וסדרות. המראה הציורי של העיר, האתרים בה והסיפורים מושכים לא מעט תיירים. אופייה של העיר מאוד מסורתי.

ת.ז אסוירה

  • אסואירה היא עיר נמל במרוקו לחופי האוקיינוס האטלנטי.
  • נמצאת בין קזבלנקה לאגאדיר.
  • אוכלוסייתה היא כ – 78,000 איש נכון לינואר 2014.
  • ידועה גם בתור "עיר הרוח של אפריקה". הסיבה היא שרוב השנה יש בעיר רוחות מאוד חזקות.
  • שדות התעופה הקרובים אליה הם במרקש ואגאדיר וניתן למצוא לשם טיסות זולות.
  • המטבע הרשמי הוא דירהם. רכישת מטבע אונליין וללא עמלות מיותרות.
  • השקעים שם מתאימים למכשירים בעלי 2 פינים הקיימים בארץ. למכשירים בעלי 3 פינים מומלץ לרכוש מתאם אוניברסלי.

מה עושים שם?

תמצאו את עצמכם הולכים בה ומסביבה הרבה ונשבים בקיסמה. החופים בה יפים מאוד אך בגלל הרוחות החזקות לא תמיד נעים להשתזף בחוף. כן תוכלו לטייל לאורכו והיא גם מקום מעולה לגלשני רוח.

לינה בעיר

מדינה (Medina)

קיימת מתקופת המאה ה – 18 ואתר מורשת עולמית של אונסק"ו מאז 2001. מקום נחמד לטייל בו בין השווקים המציעים אומנות עץ מקומית. בשנת 1951 הופיע בסצנת הפתיחה בסרטו של אורסון וולס "אותלו".

חוף אסואירה (Essaouira Beach)

כמו שציינתי קודם לפעמים הרוח די חזקה בחוף ובשחייה גם רצוי להיזהר עקב זרמים. רצועת החוף עצמה רחבה ויפה מאוד אז מומלץ לטייל בה ואולי פחות תעדיפו לרבוץ בה. מקום מאוד פופולרי לגלשני רוח וכדורגל חופים. תוכלו ללכת לאורכה עד לכפר הברברי דיאבאט (Diabat). בדרך לשם תראו הריסות בחול של מבנים כמו ארמון דאר סולטן (Dar Sultan Palace) ומגדל השמירה בטרג' אל ברוד (Borj El Berod).

נמל (Port)

הסיבה ששמתי לכם את 3 התמונות ושממש תרצו לבקר בו היא שצולמו כאן משחקי הכס. נמל אסאוירה שימש בתור העיר אסטפור (Astapor), בה אם הדרקונים ומנתצת השלשלאות באה לשחרר את צבא הלא- טמאים. 3 התמונות מראות מקומות שהופיעו בצילומים. לאורך החומה שם תוכלו לראות תותחים שאומנם לא הופיעו בצילומים אבל תורמים לאווירה במציאות.

בית הכנסת של אסאוירה (Essaouira Synagogue)

אי אפשר להתעלם מהפינה היהודית כשמגיעים לעיר. היהודים והמוסלמים חיו שם בעבר ביחס של 50/50 מבחינת אוכלוסיה. בית הכנסת מרשים מאוד מבפנים.

עזים שמטפסים על עצים

עוד מראה חמוד ומוזר בעיר הם עזים שמטפסים על עץ. תוכלו למצוא אותם בדרך בין אסואירה למרקש. הם אוהבים לטפס על עץ הארגן ולאכול ממנו. את האגוזים שנופלים ממנו אוספים המקומיים ומכינים את שמן הארגן שהוא היקר בעולם ומפורסם בזכות סגולותיו.