מלונות

כיום כמעט בכל יעד בעולם יש מגוון של פתרונות לינה ביניהם מלונות, אכסניות ודירות נופש.

ההחלטה במה לבחור תלויה באופי הטיול, התקציב, מס' המטיילים ומה חשוב לכם שיהיה במקום הלינה. כמובן שבכל יעד הכל מאוד אינדיבידואלי ולכן ממליץ לכם להגיע לאזור היעדים באתר ושם ניתן למצוא מידע יותר פרטני. כאן נעשה סקירה עניינית וכללית על האפשרויות העומדות לפניכם:

סוגי מלונות בעולם

גם כאן אנחנו מדברים על הגדרה מאוד כללית כי השאלה היא האם אתם רוצים מלון יוקרה/ 5 כוכבים המספק את חווית האירוח? או שאולי מספיק לכם חדר נקי והכי צנוע להתקלח ו'לשים את הראש' בסוף היום (האופציה העדיפה למי שלא מתכוון להישאר בחדר או בלון יותר מדי). כאן תוכלו למצוא מגוון מלונות במגוון מחירים ומיקומים. ההמלצה שלי זה ללא קשר לאם מדובר בסוויטת פאר או סתם מוטל לבחור מקום המדורג לפחות בציון 8, טיפ נוסף הוא לבדוק האם קיימת אופציית ביטול ומה המועד האחרון, לפעמים נדרש להוסיף קצת כסף במהלך ההזמנה על מנת לקבל את אופציית הביטול (ברוב המקרים שווה). להצעה הטובה ביותר

אכסניות

מוכרים גם כהוסטלים (hostels) או גסטהאוס (guesthouse) או באקפאקרס (Backpackers) ובעברית: תרמילאים, על שם קהל היעד שלרוב בוחר בלינה מסוג זה. במקומות כאלה מציעים את פתרון הלינה הזול ביותר שהם חדרים מסוג  Dorm. למעשה אלו חדרים משותפים, כלומר אתם לא משלמים על חדר אלא על מיטה ולרוב גם ארונית אישית שניתן לנעול. בחדר עם עוד אנשים אותם אתם לא בהכרח מכירים (במידה ואתם קבוצה או משפחה אז תוכלו למלא חדר). החדרים המשותפים מתחילים לרוב ב 4 מיטות עד 12 מיטות (נתקלתי במקום גם של 18), במקומות מסוימים קיימים חדרים שהם רק לבנות ו/או רק לבנים (ברגיל החדר מעורב). 

לפעמים לכל חדר יש מקלחת ושירותים פרטיים ולפעמים משותף לקומה/ לכל המקום, חשוב לציין שקיימים גם חדרי יחיד, זוגות ושלישיות כמובן במחיר יותר גבוהה אך לפעמים במקרה כזה דירה כבר יכולה להיות פתרון יותר זול/ זהה במחיר / רק קצת יותר יקר והרבה יותר נוח. ברוב המקומות קיים גם מועדון לאורחים שבו ניתן לשבת/ לראות טלויזיה/ להכיר אנשים. לפעמים יש גם בערבים מסוימים פעילויות, מסיבות והופעות. אין סטנדרט אחיד למקומות כאלה ויש מפוארים יותר ופחות. לפעמים גם מגיעים עם בריכה.

 היתרונות: זול ומאפשר להכיר אנשים חדשים במיוחד למטייל הבודד ובאופן כללי למי שרוצה להשקיע את המינימום מהתקציב שלו על לינה. חסרונות: אין פרטיות כ"כ, השירות רחוק לרוב מרמה של מלון ויש מצב שפחות תסתדרו עם השותפים לחדר.  כאן ניתן למצוא מגוון מקומות עם פירוט על כל מה שציינתי למעלה. ממליץ לבדוק שהמקום מדורג 8 ומעלה. להצעה הטובה ביותר

דירות

מדובר באופציה האהובה עלי באופן אישי. למה אתם שואלים? בהרבה מקרים ניתן לקבל תמורה טובה יותר לכסף שלכם לעומת מלון (כלומר: לקבל תמורת אותו סכום מקום לינה מפואר  וגדול יותר). מדובר פשוט בדירת מגורים לכל דבר ועניין כך שהיתרונות הבולטים כאן הם נוחות ועצמאות. כאן בכלל אין סטנדרט אחיד ויש דירות מאוד פשוטות, בסיסיות וצנועות לעומת מפוארות ומעוצבות עם מתקנים מעניינים (חדר כושר / סאונה /ג'קוזי פרטיים) במגוון מיקומים מה שכמובן משפיע גם על המחירים. היתרונות: פרטיות, מטבח מאובזר פרטי, חופש ולפעמים יש בעלי דירות שגמישים בצ'ק אאוט במיוחד אם ביום העזיבה החדר לא הוזמן. חסרונות: האמת שקשה לי לחשוב על משהו שרלוונטי לכל הדירות אבל יתכן שיש אנשים שמעדיפים את חווית המלון. ניתן להזמין כאן, המלצה: לקחת ציון 4.5 ומעלה מתוך 5 ומארח מצטיין. להצעה הטובה ביותר.

מידע נוסף על דירות נופש.

 
 

המלצות כלליות

  • לבחור מקום לפי קירבה ונוחות הגעה לאטרקציות אותם אתם רוצים – גם זמן הוא משאב יקר בחופשה שלנו ועלויות הגעה הן גם חלק מהתקציב טיול שלנו .
  • ביקורות –  ממליץ לקרוא ביקורות על המקום וכן.. גם את השליליות. למה? תראו … גם על מקומות מדהימים יהיה לפעמים ביקורות לא טובות. מה שאנחנו מחפשים זה האם יש משהו ספציפי שתמיד חוזר על עצמו ועד כמה זה קריטי לכם.